Centrum Kształcenia Zawodowego

"Wiedza bez praktyki jest jak okręt na suchym lądzie"

mgr inż. MARIUSZ SPYRKA

Doświadczenie zawodowe:

Nauczyciel dyplomowany przedmiotów zawodowych w zakresie energetyki i informatyki. Z Centrum Kształcenia Zawodowego związany od roku 2009.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w przemyśle na stanowisku Specjalisty ds. systemów informatycznych w firmie Budotechnika Sp.z o.o., jako technik urządzeń komputerowych, a następnie technolog systemów komputerowych w przedsiębiorstwie Systemy Informatyki Automatyki i Telekomunikacji „INFONET-GZE” Sp. z.o.o.   Pełni funkcję egzaminatora potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik elektryk, elektronik, informatyk oraz teleinformatyk.

Wykształcenie:

Jest absolwentem Pedagogicznego Studium Technicznego w Gliwicach oraz Zarządzania i Inżynierii Produkcji o specjalności technologie produkcji i eksploatacja systemów technicznych w Państwowej Wyższej Szkole zawodowej w Nowym Sączu. Jest również absolwentem tej szkoły na kierunku Informatyki w specjalności informatyki ogólnej.

Certyfikaty, kursy, uprawnienia:

Ukończył specjalistyczne kursy w zakresie: Dydaktyki w szkole zawodowej, programowania sterowników logicznych Siemens Simatic, projektowania rozdzielnic elektrycznych EDS, Pracy szkoleniowej z dorosłymi. Posiada uprawnienia: instalatora instalacji i sieci elektroenergetycznych (SEP). Posiada również certyfikat: egzaminatora Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL).

Prywatnie:

Miłośnik dobrej książki i filmu z gatunku SF oraz majsterkowanie.Click to listen highlighted text!