Centrum Kształcenia Zawodowego

"Wiedza bez praktyki jest jak okręt na suchym lądzie"

Pracownia Internetu Rzeczy

W pracowni realizowane są zajęcia z zakresu:
• systemów kontroli dostępu,
• systemów alarmowych,
• integracji systemów,
• zdalnego sterowania i wizualizacji.

Podczas zajęć dydaktycznych uczniowie projektują i wykonują systemy wchodzące w zakres Internetu Rzeczy. Nabywają umiejętności projektowania, montażu i programowania systemów kontroli dostępu, systemów alarmowych i systemów sterowania. Na szczególną uwagę zasługują zajęcia z zakresu integracji różnych systemów i sterowanie nimi poprzez urządzenia mobilne i sieć Internet. Zajęcia odbywają się w grupach 8-10 osobowych, gdzie przy każdym stanowisku pracy pracują maks. 2 osoby.

Pracownia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny firmy Satel i Slican. Dzięki stałej współpracy z firmą Satel, w ramach programu eduSatel uczniowie mają stały dostęp do materiałów szkoleniowych i webinariów. Współpracujemy również z lokalną firmą Alarm Serwis, kształcąc kadry dla regionalnej gospodarki.
Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu w ramach projektu związanego z utworzeniem Centrum Kompetencji Zawodowej w branży elektryczno-elektronicznej, w pracowni organizowane są kursy specjalistyczne z zakresu systemów alarmowych i kontroli dostępu, podczas którego uczniowie m.in. programują manipulatory tabletowe służące do sterowania zaawansowanymi systemami inteligentnych budynków.Click to listen highlighted text!