.:: Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu :: Wizyta zawodoznawcza ósmoklasistów w Centrum Kształcenia Zawodowego ::.

Centrum Kształcenia Zawodowego

"Wiedza bez praktyki jest jak okręt na suchym lądzie"

Wizyta zawodoznawcza ósmoklasistów w Centrum Kształcenia Zawodowego

Kolejne grupy uczniów z sądeckich szkół podstawowych odwiedzają Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie mają okazję zapoznać się z rynkiem edukacyjnym i ofertą sądeckich szkół ponadpodstawowych. Ponadto nabywają wiedzę dot. współczesnego rynku pracy, oczekiwań pracodawców w zakresie pożądanych kompetencji oraz ćwiczą kompetencje społeczne.

Dodatkowo w ramach wizyty zawodoznawczej zwiedzają pracownie zawodowe, gdzie nauczyciele i uczniowie Centrum omawiają i prezentują umiejętności jakie nabywają uczniowie w ramach kształcenia praktycznego. Jednocześnie uczniowie pozyskują informacje dotyczące nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych obecnie w przemyśle.

Wierzymy, że wizyta w Centrum pozwoli uczniom lepiej przygotować do podjęcia świadomych i ważnych decyzji edukacyjno-zawodowych po zakończeniu edukacji podstawowej.


 Click to listen highlighted text!