.:: Centrum Kształcenia Zawodowego w Nowym Sączu :: Wizyta zawodoznawcza w CKZ ::.

Centrum Kształcenia Zawodowego

"Wiedza bez praktyki jest jak okręt na suchym lądzie"

Wizyta zawodoznawcza w CKZ

W czwartek 13 lutego 2020 r.  doradcy zawodowi Centrum, zorganizowali kolejną w tym roku szkolnym wizytę zawodoznawczą dla uczniów 7-ej klasy  szkoły podstawowej. Celem wizyty było zapoznanie gości z potencjalnym czynnościami zawodowymi, jakie wykonują uczniowie kształcący się w Placówce, z uwzględnieniem organizacji pracy, uprawnień i odpowiedzialności na poszczególnych stanowiskach pracy.

Po wstępnym szkoleniu bhp, uczniowie pozyskali informacje dotyczące nowoczesnych rozwiązań technicznych stosowanych w przemyśle oraz mieli możliwość zapoznania się z urządzeniami i wyposażeniem Centrum stosowanym w edukacji zawodowej branży mechanicznej, energetycznej, informatycznej i mechatronicznej.

Zwiedzając poszczególne pracownie zawodowe mogli wysłuchać nauczycieli prowadzących zajęcia, jak i  bezpośrednio porozmawiać ze starszymi kolegami, którzy uczestniczyli w tych zajęciach. Uczniowie kształcący się w CKZ chętnie odpowiadali na dociekliwe pytania siódmoklasistów i prezentowali im praktyczne zadania, które właśnie wykonywali. Taka interakcja umożliwiła uczniom poznanie od strony praktycznej kształcenie zawodowe. Młodzież mogła przekonać się, jak szeroko należy rozumieć branżę mechaniczną, mechatroniczną, energetyczną, czy elektroniczną i jak wiele możliwości daje kształcenie zawodowe.

Po zwiedzaniu Placówki uczniowie zostali zapoznani z możliwymi  ścieżkami kształcenia po szkole podstawowej oraz z ofertą szkół miasta Nowego Sącza. Ponadto, poznali aktualne wymagania i trendy na rynku pracy.

Jesteśmy przekonani, że wizyta w Centrum pozwoliła uczniom na zdobycie wiedzy, która przyczyni się do ich lepszego przygotowania do podjęcia ważnych decyzji edukacyjno-zawodowych po zakończeniu edukacji podstawowej.